Women's Day in Tricity

Ankomst 01 juni '23
Avresa 02 juni '23
Rabattkod

Lägsta prisgaranti -10%

Det är värt att boka via webbplatsen

Bästa
prisgaranti
Gratis wifi
på fastigheten
50% rabatt
på parkering med
direktbokning
Individuell
kundtjänst
Fast & easy
Attraktiva
vistelsepaket
Skräddarsydda
tjänster
Vinrabatter på
upp till 50%
10% rabatt
på gastronomi
10% rabatt
på SPA
Säkra
betalningar
15% rabatt
på din nästa vistelse
20% rabatt på bokning i appen
Hantera din bokning i appen
Mobil tillgång till fakturor och avräkningar
Mobil in- och utcheckning
Rumskontroll i applikationen

Dzień Kobiet w Trójmieście – coś dla ciała i dla ducha!

Wielkimi krokami zbliża się dzień, o którym z doświadczenia wiem, że jest jednym z ulubionych powodów do świętowania przez kobiety ­– zarówno te starsze, jak i młodsze. I choć niektórym z nas kojarzy się z okresem PRL-u, w którym jest zakorzeniony, nie przeszkadza to odczarować go z wszechobecnych wówczas goździków i rajstop ;) Mamy wpływ na to, czy uczynimy go wyjątkowym i pięknym czasem spędzonym zgodnie z naszymi potrzebami i pragnieniami, pamiętając o prawach, które posiadamy.

Dzień Kobiet, bo to o nim mowa, jest dziś dniem, w którym wiele kobiet chce znaleźć czas dla siebie, otworzyć się na nowe, zajrzeć do swojego wnętrza, ale także spędzić radosne momenty w gronie innych Pań. Szczęśliwie, możliwości jest mnóstwo. Ja zaproponuję Paniom (i to do nich będę wyjątkowo kierowała swoje słowa, jednak propozycje nie mają płci, więc również Panów zachęcam do poczytania i skorzystania z pomysłów) kilka sposobów, które wydają się miłą alternatywą dla potrzebujących oddechu ciała i ducha.

Bez względu na to, czy do Gdańska przyjedziesz sama, z koleżanką, mamą, siostrą, córką lub partnerem, warto znaleźć czas na własne przyjemności (i to nie tylko od święta). A że w tym roku dzień kobiet obchodzimy w środę, pozwól sobie przedłużyć celebrację o weekend poprzedzający i następujący po święcie. Nie ograniczajmy się ;)

Zdjęcie: Dzień Kobiet z Grano Hotels w Gdańsku

Coś dla ducha – seans w kinie kameralnym

Napiszę szczerze, że Kino Kameralne Cafe jest moim niedawnym odkryciem – pozostaje mi ubolewać, że wiele lat przechodziłam obok i jednocześnie cieszyć się, że dziś już wiem, gdzie skręcić, aby przeżyć coś wyjątkowego. I Was – drogie Panie – również do tego z całym przekonaniem zachęcam.

Jest to obiekt niezwykle ciekawy, znajdujący się kilka metrów pod ziemią, w piwnicy z zachowanymi oryginalnymi średniowiecznymi stropami ceglanymi i odrestaurowanymi siedzeniami kinowymi, tak cudownie daleki multipleksom pachnącym popcornem (choć i one mają swój klimat). Co wspaniałe, w kinie znajduje się kawiarnia, a ciasta, kawę czy wino można wziąć ze sobą przed ekran i rozkoszować się nimi podczas seansu.

W okresie bliskim dniu kobiet w repertuarze znajdziecie kilka ciekawych propozycji filmowych, w tym te, nominowane do tegorocznych Oskarów. Miałam już okazję widzieć Duchy Inisherin, Fabelmanów oraz Aftersun. Dwa pierwsze zrobiły na mnie ogromne wrażenie i z różnych powodów ciężko było mi o nich zapomnieć po seansie, dlatego tym z Was, które jeszcze nie miały okazji, polecam je serdecznie.

Obecnie czekam na film Tar i nagrodzoną Złotym Globem za pierwszoplanową rolę kobiecą Cate Blanchett. Czytając recenzję, myślę, że może to być doskonała propozycja właśnie na ósmego marca, ukazująca uznaną kompozytorkę Lydię, która zostaje pierwszą w historii kobietą-dyrygentką największej niemieckiej orkiestry.

Mam nadzieję, że seans w kinie studyjnym również dla Was stanie się piękną przygodą, do której będziecie chciały wracać. Pamiętajcie, że kino jest niewielkie, więc bilety rozchodzą się szybko ;)

Zdjęcie: Dzień Kobiet w kinie w Gdańsku

Coś dla ducha i ucha – dwa koncerty w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance

A jeśli już o orkiestrze mówimy… Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina na gdańskiej Ołowiance, to największa instytucja życia muzycznego na północy Polski. W filharmonii odbywają się koncerty symfoniczne, recitale, wieczory kameralne, których wykonawcami są wybitni muzycy z kraju i zagranicy. To z tego powodu cieszy się uznaniem melomanów i osób pragnących obcować ze sztuką wysoką. Z okazji dnia kobiet spodziewamy się dwóch ciekawych wydarzeń.

  • „Muzyka Moja Miłość...klasycznie i humorystycznie...” – gościnny koncert odbędzie się 07.03.2023 o godz. 19:00. Widzowie będą mieli szansę zobaczyć solistów baletowych w interesujących układach choreograficznych Teatru Wielkiego z Łodzi oraz usłyszeć najpiękniejsze i najbardziej znane arie i duety z oper, operetek oraz musicali w wykonaniu solistów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie i Teatru Wielkiego w Łodzi. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra kameralna. Bilety są jeszcze dostępne.
  • 10 tenorów – koncert w wykonaniu dziesięciu indywidualności scenicznych, których nie ograniczają style i gatunki muzyczne, odbędzie się 08.03.2023 o godz. 19:00. W trakcie na widzów czeka dziesięć odcieni tenoru, które przypomną wiele znanych i powszechnie lubianych utworów. Oprócz światowych takich jak: „We are the Champions” i „Bella ciao”, nie zabraknie też polskich akcentów m.in.: „Dni, których jeszcze nie znamy” oraz „Za Tobą pójdę jak na bal”. Bilety są jeszcze dostępne, choć dostępność się wyraźnie zmniejsza.

Zdjęcie: Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

I coś dla ciała – sauny na plaży w Sopocie

Choć SPA będzie na pewno jednym z pierwszych wyborów wielu kobiet, a o jego walorach możecie się dowiedzieć z wcześniejszego artykułu, ja tym razem skierowałabym się w nieco inną, ale równie przyjemną stronę. Postawiłabym na saunowanie z widokiem na morze! Jest to naprawdę niepowtarzalna propozycja, która pozostanie niezapomnianym wspomnieniem dla ciała i ducha, szczególnie, jeśli saunowanie poszerzymy o kąpiel w Bałtyku, oddalonego o kilka kroków.

Sopockie sauny cieszą się sporym zainteresowaniem turystów i mieszkańców Trójmiasta, co mnie zupełnie nie dziwi. W tym wyjątkowym obiekcie zaznacie odprężenia, relaksu, będziecie miały niesamowitą okazję rozgrzania się z widokiem na morze. Choć nie wiem nic na temat dedykowanych seansów z okazji dnia kobiet, polecam przyjrzeć się ofercie aromatycznych seansów lub wynajmowi saun na wyłączność lub dla grup, szczególnie jeśli odwiedzacie wybrzeże w więcej osób.

Jeśli natomiast zgłodniejecie w trakcie seansu saunowego, rozwiązanie znajduje się na wyciągnięcie ręki. W ramach kompleksu M15 dostępna jest również restauracja o przyjemnym wnętrzu, ale również o smacznej polskiej kuchni, wzbogaconej współczesnymi kulinarnymi trendami. Szef kuchni bazuje na regionalnych produktach od sprawdzonych, ekologicznych dostawców. W menu znajdziecie m.in.: ryby w wielu odsłonach, opcje mięsne i wegańskie. 

Po saunowaniu warto skorzystać z uroków Sopotu i przejść się na sopockie molo – najdłuższy tego typu obiekt nad Morzem Bałtyckim, wcinający się w głąb Zatoki Gdańskiej na blisko pół kilometra. A jeśli macie ochotę na więcej – idąc brzegiem, dojdziecie aż do gdańskiej dzielnicy Brzeźno. Będziecie więc miały wiele czasu na przemyślenia, rozmowy i napawanie się chwilą.

Zdjęcie: Relaks w saunie z widokiem na plażę w Sopocie

Najlepsze życzenia

Mam nadzieję, że któraś propozycja przypadnie Wam do gustu i zdecydujecie się spędzić dzień kobiet w Gdańsku lub Trójmieście. Przy okazji chciałabym wszystkim Paniom życzyć wielu powodów do uśmiechu każdego dnia.

Zdjęcie: Kwiaty i życzenia z okazji Dnia Kobiet 2023

 

Sprawdź pozostałe wpisy na blogu:

 

Zdjęcia pochodzą ze stron:

se på kartan
Klicka och ladda ner appen GRANO HOTELS
Den här webbplatsen använder COOKIES

Genom att surfa på den här sidan accepterar du vår cookies policy enligt dina webbläsarinställningar Läs mer om Sekretesspolicy.

OK, stäng