Baltiska helgdagar

Ankomst 28 september '23
Avresa 29 september '23
Rabattkod

Lägsta prisgaranti -10%

Det är värt att boka via webbplatsen

Bästa
prisgaranti
Gratis wifi
på fastigheten
50% rabatt
på parkering med
direktbokning
Individuell
kundtjänst
Fast & easy
Attraktiva
vistelsepaket
Skräddarsydda
tjänster
Vinrabatter på
upp till 50%
10% rabatt
på gastronomi
10% rabatt
på SPA
Säkra
betalningar
15% rabatt
på din nästa vistelse
20% rabatt på bokning i appen
Hantera din bokning i appen
Mobil tillgång till fakturor och avräkningar
Mobil in- och utcheckning
Rumskontroll i applikationen

A MORZE... GDAŃSK? Czyli bałtyckie wakacje w historycznym mieście i… w hotelu

Jesteśmy już na półmetku wakacji! Nie ukrywam – pisząc te słowa, musiałam się uszczypnąć. A jednak – miesiąc odpoczynku i pięknych wspomnień za nami. Cieszmy się więc, że kolejne, sierpniowe dni mamy wciąż na horyzoncie ;)

Ostatnie tygodnie letnich urlopów są doskonałą okazją do tworzenia wspomnień i przeżywania niezapomnianych chwil solo, z rodziną i przyjaciółmi. Byłoby cudownie, gdyby pamięć o tym czasie została z nami na długo, szczególnie w kontekście nadchodzącej jesieni. A gdzie go spędzić i dlaczego? Odpowiedź znajdziecie w niniejszym artykule. Zapraszam na bałtyckie wakacje w pełnym inspiracji dużym mieście i hotelu.

Zdjęcie: Wakacje w Gdańsku

Gdańsk – miasto historii, plaż i emocji

Gdańsk, określany niekiedy perłą północnej Polski, to miejsce, gdzie historia splata się z nowoczesnością, a bliskość morza przyciąga jak magnes. Ale Gdańsk to znacznie więcej niż tylko kolejne miejsce na mapie do odhaczenia. Wkraczając na klimatyczne uliczki Głównego Miasta, przeniesiecie się w czasie, by odkryć burzliwą przeszłość tego miejsca oraz fascynującą teraźniejszość.

W położonym na wybrzeżu Bałtyku, otulonym szerokimi, piaszczystymi plażami mieście, wciąż słychać echa historii handlu bursztynem. Widać też olbrzymie statki, które niosły i niosą ze sobą bogactwo różnych kultur. Współczesny Gdańsk żyje pełnią życia, zachwycając niepowtarzalnym klimatem wielkiego, ale uroczego, miasta, a także przyciągając tętniącymi życiem wydarzeniami kulturalnymi.

Zdjęcie: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Miłośnicy historii i architektury nie zawiodą się. Główne Miasto oczarowuje pięknymi, odrestaurowanymi kamieniczkami, gotyckimi kościołami, m.in.: Bazyliką Mariacką i Kościołem św. Brygidy, czy słynnym Długim Targiem, stanowiącym fragment Traktu Królewskiego. W Gdańsku nie brakuje również wspaniałych muzeów, których zwiedzanie uatrakcyjni pobyt. Znane w skali globalnej Muzeum II Wojny Światowej, będące hołdem dla ofiar tamtych strasznych czasów, oraz Europejskie Centrum Solidarności, upowszechniające dziedzictwo „Solidarności”, to tylko wierzchołek góry lodowej.

Gdańsk ma również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych: począwszy od Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, przez Centrum Nauki Hewelianum, na klasycznych obiektach rozrywkowych kończąc. Wszystko po to, by każde dziecko znalazło coś dla siebie, miało okazję poszerzyć swoją wiedzę oraz rozwijać pasje.

Zdjęcie: Gdański Ogród Zoologiczny

Wakacje w mieście i hotel miejski

Wiele pomysłów na to, jak spędzić urlop w Gdańsku i w Trójmieście, wskazałam już w poprzednich artykułach blogowych, a także w dzisiejszym wstępie. Ale co, jeśli pogoda nie jest w naszym odczuciu sprzyjająca, czujemy się gorzej i nie jesteśmy gotowi na ambitne zwiedzanie lub nie potrafimy takiego zaplanować? Albo potrzebujemy nowych wrażeń i przeżyć? Zachęcam wówczas do wybrania hotelu z bogatą ofertą atrakcji, takiego jak sieć Grano Hotels, która przygotowała, podobnie jak w latach ubiegłych, ofertę „A morze… Gdańsk”. To co – a może Gdańsk?

Na słodko i na słono, czyli warsztaty kulinarne pełne smaku

Udział w warsztatach kulinarnych to nie tylko ekscytująca forma rozrywki, ale także wyjątkowa szansa na poszerzanie horyzontów. Grupowe zajęcia z gotowania mogą przynieść wiele korzyści zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Dlatego zachęcam Was do wzięcia desek, noży i fartuszków i ruszenia po smaczną przygodę bez względu na wiek.

Uczestnictwo w zajęciach z gotowania pozwala nam odkryć fascynujący świat różnorodnych smaków, aromatów i technik, od podstawowych umiejętności krojenia i siekania, po zaawansowane aspekty kulinarnego rzemiosła. To też doskonały sposób na rozwijanie kreatywności. Pod okiem doświadczonych szefów kuchni, uczestnicy mają szansę eksperymentować z różnymi składnikami i tworzyć swoje własne unikatowe kompozycje.

Zdjęcie: Warsztaty pizzy dla dzieci w Gdańsku

I tu możemy się zaskoczyć, gdyż dzieci, których samodzielność w gotowaniu wspieramy, mogą wybrać zupełnie inne dodatki do pizzy, niż wybrałyby w domu. Często okazuje się, że pozornie grymaszący przy obiedzie maluch ma jednak spory apetyt, kiedy je to, co sam zaplanował i wykonał. Polecam się przekonać podczas Warsztatów pizzy dla dzieci organizowanych w poniedziałki, wtorki i czwartki w Hotelu Number One, a także podczas Warsztatów pieczenia gofrów w środy i czwartki w Bistro Młyn.

Kurs baristyczny, warsztaty plecenia wianków i aqua aerobik, czyli atrakcje dla dorosłych

W ofercie „A morze… Gdańsk” znajdziecie wiele atrakcji skierowanych do dorosłych. Z uwagi na to, że wakacje są dobrym momentem, by spróbować czegoś po raz pierwszy, warto przyjrzeć się bliżej trzem z nich:

  • Aqua aerobik – czyli odmiana fitnessu, która nie tylko wzmacnia mięśnie, ale także wspiera nasze zdrowie w sposób harmonijny, bez obciążania stawów. Zajęcia wodne „gaszą pragnienie” ruchu, ale też zapewniają komfort wykonywanych powtórzeń. Zachęcam Was do dania sobie i swojemu ciału odrobiny miłości i spróbowania dość powszechnej aktywności w zupełnie nowych okolicznościach, by się przekonać, że w wodzie może się zadziać magia (wtorki, Hotel Grano).

Zdjęcie: Basen w Hotelu Grano w Gdańsku 

  • Warsztaty plecenia wianków – gdyby lato miało zapach, pachniałoby jak świeże kwiaty... Od wieków tradycja przygotowywania wianków łączyła ludzi i sprawiała, że zapominali o codziennych troskach, oddając się rozmowom i marzeniom. Ta prosta, a zarazem misterna sztuka, podkreślała piękno tkwiące nie tylko w kwiatach, ale także w ludziach, gotowych cieszyć się z bycia razem. Tym bardziej raduje powrót do tego zwyczaju. Własnoręcznie wykonana kwietna korona powinna wywołać uśmiech na twarzach tych starszych i trochę młodszych (usługa dodatkowo płatna dostępna dla dzieci i dorosłych, Młyn Bistro).

Zdjęcie: Warsztaty plecenia wianków w Młyn Bistro w Gdańsku

  • Kurs baristyczny – nie lada gratka dla miłośników kawy! Oprócz doskonalenia techniki parzenia tego ukochanego przez wielu z nas napoju, przeżyjecie też fascynującą podróż w świat kultury kawowej. A o różnorodności kaw i sztuce kawowej można słuchać i mówić bardzo długo, najlepiej nad filiżanką małej czarnej ;) Kto wie, czy ta wakacyjna inspiracja nie stanie się również pierwszym krokiem na drodze do fascynującej kariery zawodowej (poniedziałek – czwartek, Hotelu Almond).

Zdjęcie: Kurs baristyczny w Hotelu Almond w Gdańsku

Animacje, czyli atrakcje dla dzieci

Dzieci, nawet zmęczone wycieczką, zwiedzaniem i aktywnościami fizycznymi, ładują akumulatory zdecydowanie szybciej niż ich rodzice ;) Kiedy dorośli zbierają jeszcze siły, najmłodsi przebierają nóżkami, aby zrobić coś fajnego. W takich sytuacjach oferta animacyjna jest na wagę złota!

W specjalnie przygotowanej sali w Hotelu Number One dzieci mają zapewnioną fachową opiekę osób, które wiedzą, jak zająć je w sposób kreatywny i bezpieczny, wspomagając interakcje między rówieśnikami, a także dając upust energii w zabawie. W trakcie animacji najmłodsi mogą liczyć na zajęcia ruchowe, plastyczne, muzyczne oraz czytanie bajek. Wakacyjny czas spędzony w gronie nowych koleżanek i kolegów może zaprocentować znajomościami na długie lata, o czym, mam nadzieję, przekonaliście się również w swoich dorosłych życiach.

Zdjęcie: Sala dla dzieci w Hotelu Number One w Gdańsku

Podsumowanie

Gdańsk jest idealnym miejscem na wakacje. Tu historia łączy się z nowoczesnością, a przeszłość miesza z przyszłością. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie i – mam nadzieję – odkryje magię oraz niecodzienny klimat miasta. Wierzę również, że każdy z Was poczuje się mile widzianym, wyczekiwanym Gościem. To z resztą podobnie jak w Hotelach Grano.

 

 

Sprawdź pozostałe wpisy na blogu:

 

Zdjęcie pochodzi ze strony:

Chcesz zarezerwować pobyt? Skontaktuj się z nami!

T: +48 58 717 80 51

E: re@granohotels.pl

Dowiedz się więcej o ofercie wakacyjnej:

se på kartan
Klicka och ladda ner appen GRANO HOTELS
Den här webbplatsen använder COOKIES

Genom att surfa på den här sidan accepterar du vår cookies policy enligt dina webbläsarinställningar Läs mer om Sekretesspolicy.

OK, stäng