Blog

Przyjazd 21 paź '21
Wyjazd 22 paź '21
Kod rabatowy

Gwarancja najniższej ceny -15%

Warto rezerwować przez stronę

Gwarancja
najniższej
ceny
Darmowe
wifi na terenie
obiektu
50% zniżki na parking
przy rezerwacji
bezpośredniej
Indywidualna
obsługa
klienta
Fast
&
easy
Atrakcyjne
pakiety pobytowe
Usługi szyte
na miarę
Zniżki na wino
do 50%
10% zniżki
na gastronomię
10% zniżki
na SPA
Bezpieczne
płatności
15% zniżki
na kolejny pobyt
20% zniżki na rezerwację w aplikacji
Zarządzanie rezerwacją w aplikacji
Mobilny dostęp do faktur i rozliczeń
Mobilny check-in i check-out
Sterowanie pokojem w aplikacji

Blog Grano Hotels czyli Trójmiejskie Inspiracje

Poznaj wspaniały Gdańsk. Poczuj to miejsce wszystkimi zmysłami. 

Wsłuchaj się w szum fal, poczuj smak słonej wody i morską bryzę we włosach. Złap nas za rękę i daj się prowadzić klimatycznymi, brukowanymi uliczkami w blasku zachodzącego słońca. Poznaj z nami magię historycznego Gdańska i jego najbliższych okolic oraz nowoczesny wymiar dużego miasta. Odwiedź nas sam, z bliskimi, zorganizuj spotkanie przyjaciół lub współpracowników. Daj się ugościć.

Spacerowym krokiem po jesiennym Gdańsku

16 września 2021

Od kilku dni czuję coraz mocniej, że jesień zbliża się do nas wielkimi krokami. Zwiększony ruch samochodów na ulicach, gromadki uczniów na boiskach szkolnych, aż wreszcie napotkani podczas leśnego spaceru grzybiarze, dumnie prezentujący znajdujące się w koszykach trofea – cieszące oko prawdziwki, koźlarze i maślaki. No i pierwsze nitki babiego lata, unoszące się swobodnie w złotych promieniach słońca, jasno sygnalizują, że przyroda szykuje się powoli do snu.

Dla większości z nas ten wrześniowy czas to powrót do rutyny i pewnej normalności po wielu miesiącach pandemicznych zmagań. Czas odpoczynku w domowym zaciszu po intensywnych dniach w szkole i pracy.

Pocztówka z jesiennego Gdańska

1 września 2021

– Za co lubisz morze? – usłyszałam. Przez moją głowę przemknął strumień myśli, wspomnień, obrazów.

– Za wszystko – uśmiechając się serdecznie zerknęłam na horyzont.

Odpowiedź, choć wydawałoby się, że trywialna, jest dokładnie tym, co czuję. Morze rozgościło się w mojej duszy dawno temu. I, być może, nie jest to najpopularniejsza opinia – uwielbiam je po sezonie letnim. Druga połowa sierpnia, wrzesień, październik i listopad rządzą się swoimi, bardziej surowym, ale też majestatycznymi prawami.

To właśnie wówczas morze wydaje mi się najpiękniejsze i ma szczególną siłę przyciągania. Pojawiające się coraz częściej sztormy, granatowe chmury górujące dumnie nad wzburzoną taflą, przebijające się przez nie promienie słońca, wiatr targający włosy i piaszczyste przestrzenie, z nielicznymi turystami, poszukającymi tych samych przeżyć i emocji.

Stocznia z perspektywy wody

Czy pamiętacie, na jaką wycieczkę zaprosiłam Was w zeszłym tygodniu? Jeśli nie do końca, a jesteście głodni wrażeń, zachęcam do prześledzenia opisu rejsu na naszym blogu. Przybliżę Wam tę historię pokrótce. Płynęliśmy wówczas galarem, czyli repliką rozpowszechnionych w XVIII wieku polskich łodzi rzecznych, używanych do jednorazowego transportu towarów, tj. sól, zboże, mydło i wapno. Na jego pokładzie, wraz z innymi śmiałkami, przemierzyłam wody Motławy i Nowej Motławy, a naszym oczom ukazał się Gdansk z zupełnie innej, wartej uwagi, perspektywy. 

Gdańsk z perspektywy wody

Sezon wakacyjny nad polskim morzem trwa w najlepsze! Lato zaczęliśmy z przytupem również w Trójmieście, gdyż temperatury tylko okazjonalnie spadają poniżej 20 stopni Celsjusza, co cieszy wszystkich spragnionych rozgrzanego piasku, opalania i kąpieli w falach. Jednakże Gdańsk nie tylko morzem żyje i ma jeszcze wiele innych, interesujących asów w rękawie. Dla tych, którzy wytchnienia szukają nad wodą, ale niekoniecznie na rozległych plażach lub przeskakując pośród bałtyckich bałwanów, mam bardzo dobre wieści. Podobnie, jak dla miłośników poznawania historii na nowo, a przede wszystkim spojrzenia na znane oblicze miasta z… nieznanej perspektywy – perspektywy wody.

Zapraszam Was na relację z rejsu galarem!

Urlop na czterech łapach

11 maja 2021

Do wakacji zostało już tylko kilka tygodni! Wiosenne słońce wślizguje się coraz wcześniej do naszych sypialni i przypomina nam, że to najwyższy czas, aby zaplanować urlop. Wielu z nas wybierze się w podróż z najbliższymi: małżonkami, partnerami, dziećmi, rodzicami, z przyjaciółmi lub solo. Ale, ale - czy aby na pewno wymieniłam tu wszystkich, którzy cieszą się na myśl o odpoczynku, beztrosce, pięknych widokach i byciu przy naszym boku? Zdecydowanie nie!

Kilka słów o hotelach w czasie lockdownu - przewodnik

31 marca 2021

Hotele otwarte czy hotele zamknięte? W ostatnich tygodniach otrzymałam co najmniej kilkanaście takich pytań od przyjaciół, znajomych i członków rodziny. Uczestniczyłam też w kilku dyskusjach, w których próbowaliśmy ustalić, na co pozwalają nam aktualne regulacje, a czego robić nie możemy. Pomyślałam, że skoro temat jest żywy wśród moich bliskich, może zainteresować też naszych Gości, czytelników oraz osób poszukujących odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Z myślą o Was przygotowałam ten krótki przewodnik po rezerwacjach w czasie kolejnego lockdownu.

Muzea w Gdańsku - bursztynowym szlakiem czy z wizytą u króla Celtów

17 marca 2021

Muzea w województwie pomorskim ponownie zamknięte? Niestety to pandemiczna prawda. Do co najmniej 28 marca 2021 roku są niedostępne dla zwiedzających. Ale czy to sprawia, że nie warto o nich pisać? Z mojego punktu widzenia absolutnie nie! Te dodatkowe dwa tygodnie dają nam czas do lepszego zapoznania się z gdańską i trójmiejską ofertą muzealną i odwiedzenia w kwietniu tych obiektów i wystaw, które zrobiły na nas największe wrażenie, zaciekawiły nas lub zwyczajnie – jeszcze w nich nie byliśmy. A że muzea zajmują szczególne miejsce na mapie turystycznej, nikogo chyba nie muszę przekonywać. Wszelkie statystyki z ostatnich lat wskazują wyraźnie, że liczba muzeów i oddziałów muzealnych stale rośnie, a i wizytujących z roku na rok jest coraz więcej. Dołączmy więc do tej licznej grupy zwiedzających jak najszybciej!

Muzea w Gdańsku - nowocześnie o historii

23 lutego 2021

Muzea zajmują szczególne miejsce na mapie turystycznej. To w nich przypominamy sobie historię na nowo, poznajemy fakty, o których wcześniej nie słyszeliśmy. Dzięki nim możemy przenieść się w czasie zarówno do okresów bardzo odległych, jak i tych zupełnie bliskich. Wystawy muzealne stwarzają okazję do lepszego zrozumienia przeszłości. Uczestnictwo w historii jest też świetnym narzędziem do lepszej interpretacji sytuacji, wczucia się w nią, czasem pozwala zrozumieć motywy kierujące działaniami i wydarzeniami.

Zimowa przygoda z dziećmi w Trójmieście

26 stycznia 2021

Hu hu ha! Hu hu ha! Nasza zima…. całkiem dobra! Dzieci lubią zimę. Dla wielu dorosłych to stwierdzenie może wydać się zaskakujące, gdyż często im samym kojarzy się głównie z odśnieżaniem samochodów lub przydomowego chodnika, ale dla najmłodszych wizja ulepienia bałwana, zrobienia orzełka czy aniołka na śniegu, sturlanie się w białym puchu z górki, a przede wszystkim bitwa na śnieżki z rodzicami i przyjaciółmi to wciąż bardzo wyczekiwane wydarzenia. Nie bez powodu disnejowska „Kraina lodu” od wielu lat cieszy się niegasnącą popularnością wśród tych młodszych oraz nieco starszych i doczekała się drugiej części. Zachęcam gorąco, mimo styczniowej pory, abyśmy wzięli przykład z Elsy, Anny, bałwanka Olafa i renifera Svena i postarali się odnaleźć zimowe piękno. Pomóżmy dzieciom tworzyć piękne wspomnienia, jakie z pewnością sami mamy! Zapraszam więc do Trójmiasta, aby sprawdzić, co zima ukryła dla nas w lesie, na górce i… w skrytce.

Zimowy wieczór w Gdańsku

23 grudnia 2020

Rok 2020 przejdzie do historii z wielu powodów. Chwytliwe hasła „2020 nie daje o sobie zapomnieć” czy „2020 nadal w formie”, nie schodziły z nagłówków wiadomości, były przyczyną do napisania artykułów, wpisów, a także doskonałą okazją do stworzenia niezliczonej liczby memów. Sam „Rok 2020” odmieniany był przez wszystkie przypadki, a jego końcówka wciąż zapewnia dużo wrażeń. Dla wielu z nas pożegnanie z nim nie będzie więc czymś szczególnie smutnym i trudnym. Bez względu na to, czy ostatnie miesiące obeszły się z nami łagodnie, zapoczątkowały pozytywne zmiany, czy nie darzymy ich przesadną sympatią, spójrzmy z nadzieją i wykorzystajmy ten zimowy czas jak najlepiej.  

Lockdown

Lockdown, 24 listopada 2020

Uwielbiam podróże służbowe! Choć nie jeździłam w nie często, zawsze z dużą radością oczekiwałam kolejnego wyjazdu. Wszystko z prostego powodu – po pracy, nawet bardzo późno, wciąż jest się w nowym miejscu, być może po raz pierwszy lub po długiej przerwie, a to stwarza okazje do spacerów, poznawania miast w ich naturalnym, nie tylko weekendowym, rytmie. A Ty lubisz delegacje czy traktujesz je wyłącznie, jako zadanie o istotnym znaczeniu dla Ciebie lub Twojej firmy? A może łączysz je także z możliwością odpoczynku i poznawania nowych miejsc i ludzi?

Kilka pomysłów dla miłośników biegania

Aktywnie w Trójmieście, 9 listopada 2020

Listopad przychodzi znienacka. Z czasem przyzwyczajamy się do krótszych dni i bardziej rześkich poranków. Za oknami coraz częściej kręcą się puszczone na wietrze liście, nad łąkami unosi się mgła, a wizja ciepłego koca i ciekawej książki wkrada się do naszych myśli. Ten moment można przeczekać i odpocząć. Można też zakasać długie rękawy i zadbać o swoje zdrowie, odporność, dobrą kondycję, a także o pielęgnowanie pewnych nawyków, by wiosną, obudzić się w lepszej formie, niż w roku poprzednim. 

Kilka pomysłów dla miłośników jazdy rowerem

Aktywnie w Trójmieście, 12 października 2020

Żółte i czerwone liście kołyszą się na drzewach, kasztany i żołędzie spadające wprost na wąskie uliczki, a bogata w jod morska bryza przynosi uczucie orzeźwienia w leniwe popołudnie. Te małe sygnały przypominają nam, że złota polska jesień dotarła już nad morze i powoli chce się rozgościć w naszych głowach i sercach. Dajmy jej na to szansę!

W nurcie historii

Rodzinny weekend we wrześniu, 14 września 2020

Po całym dniu obfitującym w atrakcje najmłodsi śnili swe dziecięce sny. Jeszcze w wyobraźni budowali z piasku, chlapali się morską wodą, skakali po kamieniach i naśladowali odgłosy zwierząt. Rano wypoczęci, z uśmiechem na twarzach obudzili się i po cichutku wdrapali się do łóżka zaspanych rodziców. Początek dnia należał do rodziny. Poranek to doskonały czas na opowiadanie, co każdemu z nich podobało się najbardziej, jakimi wrażeniami podzielą się z koleżankami i kolegami w przedszkolu, a na jakie atrakcje czekają dziś.

W rytmie słońca

Rodzinny weekend we wrześniu, 31 sierpnia 2020

Znajome rodziny z różnych części Polski często pytają mnie, w jaki sposób najlepiej zaplanować wakacje nad morzem oraz jakie miejsca są warte zobaczenia w Gdańsku. Zapraszam serdecznie do przeczytania krótkiej historii o wymarzonym weekendzie nad Bałtykiem, służącej za inspirację, jaką przygotowałam dla mamy Oli, taty Krzysztofa oraz Anielki i Adasia na ich zbliżający się urlop.

Autorka bloga Grano Hotels Daria Bałdyga

Cześć! Jestem Daria i chcę Ci opowiedzieć kilka słów o sobie.

Od dziecka uwielbiałam kręcić globusem i błądzić palcem po mapie. Pewnie dlatego zostałam geografem. Udało mi się połączyć pasję z pracą. Przez wiele lat prowadziłam i organizowałam tematyczne obozy dla dzieci i młodzieży, wcielając się w kapitana piratów i zgłębiając tajniki survivalu, by dziś stać się koordynatorem MICE. W weekendy można mnie spotkać, jako realizatora krótkich marszy na orientację dla rodzin lub na ekstremalnych rajdach dla dorosłych. Szalenie kocham moją suczkę border collie Inari. Trenuję z nią agility i rzucam frisbee. Jej mokry nochal motywuje mnie każdego dnia do poszerzania wiedzy o psim świecie. Lubię być aktywna i w ruchu. Biegam i jeżdżę rowerem po lesie, wędruję z plecakiem po górach, spaceruję bezdrożami. Kiedy zamykam oczy, widzę północne krainy: piękne, dzikie krajobrazy, przestrzeń i ciepło postawionych w oknach świec. Lubię błądzić po starych miastach i zagłębiać się w ich historię. Po aktywnym dniu z radością przybieram jogową pozycję gołębia lub kibicuję rozwijającym się listkom moich kwiatów doniczkowych. Nałogowo kolekcjonuję kredki, pisaki, długopisy, pióra, notesy, naklejki i taśmy washi, kreując bullet journal. Uwielbiam zaszyć się pod kocem z kubkiem herbaty i czytać. Tęsknym wzrokiem wyglądam za literaturą piękną i reportażami. Od czasu do czasu piszę też krótkie formy o emocjach, które towarzyszą nam w życiu.

Usiądź wygodnie i rozgość się w tej przestrzeni!

 

Zobacz na mapie

Kliknij i pobierz APLIKACJĘ GRANO HOTELS

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez City Apart Management Sp. z o.o., ul. Gajowa 31b, 83-251, Pinczyn Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane